Babka Europy - tapeta na wymiar

Dostępność: dostępny na zamówienie
Cena: 219,00 zł 219.00
ilość m kw.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Jak zamówić tapetę na wymiar:

1. Podaj wymiary ściany oraz ewentualną informację o wybranym fragmencie obrazu. Skorzystaj z powyższego formularza kontaktowego lub napisz na sklep@artemania.pl. 

2. W odpowiedzi prześlemy Kartę Produktu. Zawiera ona poglądowy kadr, rzeczywiste rozmiary tapety, informację o wybranym materiale oraz cenę produktu. 

3. Aby złożyć zamówienie, prześlij nam informację zwrotną mówiącą o akceptacji Karty Produktu, podaj adres dostawy i opłać zamówienie zgodnie z informacjami podanymi na Karcie Produktu.

Opis

Jean Fouquet - Madonna z Dzieciątkiem, 1450 r.

Obraz od którego bije siła i rzadkiej urody piękno. Chociaż powstał w 1450 roku, wydaje się dziwnie współczesny.

Mamy schyłek średniowiecza, w malarstwie dominuje tematyka sakralna oraz sztywne zasady dotyczące kompozycji i symboliki, a każde odchylenie od normy - inny gest, kolor, ułożenie chociaż skrawka materiału na świętej postaci, oznacza skandal i rewolucję, a jednak... Widzimy scenę kompletnie nieobyczajną. Maryja z nagą piersią, obnażoną bynajmniej nie do nakarmienia Dzieciątka, co symbolizuje erotyzm, a nie macierzyństwo; spuszczony wzrok głównej bohaterki sugerujący iż mamy do czynienia z cudzołożnicą; odsłonięta lewa pierś, gdzie lewa strona wskazuje na siły szatańskie. To już nie jest obraz religijny. A jednak wisi w kościele po dziś dzień.

Kim jest więc ta tajemnicza kobieta? To Agnes Sorel, najpiękniejsza kobieta Francji swoich czasów i kochanka króla Karola VII. Nazywana jest babką Europy, ponieważ jej potomkowie, chociaż pochodzący z nieprawego łoża, ostatecznie trafili do niemal każdej europejskiej rodziny królewskiej, także do polskiej. Historia życia tej kobiety jest niezwykła. Pomimo swojego niskiego pochodzenia, pełnieniu ”jedynie” funkcji królewskiej metresy oraz bardzo krótkiego czasu jaki był jej dany na ziemskim padole, zapisała się w historii na wieki, nie tylko za sprawą swojej urody. Była dla króla jedną z tych kobiet, które zawsze go ratowały. Taką kobietą była jego teściowa, która go wychowywała, dała mu swoją córkę za żonę i Agnes za kochankę. Była również Joanna d'Arc, ponieważ to tu wydarzyła się historia z Dziewicą Orleańską. Była wreszcie i Agnes. Silna, mądra i jak widać na tyle wyjątkowa, aby uwiecznić ją na takim właśnie niezwykłym obrazie.

 

Informacje o tapecie:

Typ montażu - na kleju do tapet.

Rodzaj materiału - tapeta winylowa o podkładzie flizelinowym, o gramaturze 350 g/m2.

Oferujemy dwa warianty struktur tapety – Canvas o strukturze płótna malarskiego oraz Piasek o strukturze ściany pod freski.

Wszystkie elementy składowe tapety spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o zdrowie i środowisko naturalne.

 

Informacje dodatkowe:

Certyfikaty jakości i bezpieczeństwa / Nasze produktyPytania i odpowiedzi

 

Koszty dostawy:

Kurier InPost od 15 zł

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl