Certyfikaty jakości i bezpieczeństwa

Zależy nam na tym, aby produkty które tworzymy cechowała najwyższa jakość. Materiały, których używamy zostały starannie wyselekcjonowane i oprócz tego, że posiadają międzynarodowe certyfikaty jakości, przetestowane zostały w naszych własnych domach. Dlatego możesz być spokojny, ponieważ Twój wymarzony produkt spełnia najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa i komfortu użytkowania, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

 

Poszukując surowców do tworzenia naszych produktów, zwracamy szczególną uwagę na to, czy są bezpieczne dla zdrowia, czy są ekologiczne i czy legitymują się odpowiednimi certyfikatami.

 

Tkaniny z których powstaje nasza pościel posiadają certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX. To wiodący w świecie znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Jest on spójnym, niezależnym na całym świecie systemem testowania surowców, półfabrykatów i gotowych wyrobów włókienniczych na wszystkich poziomach ich przetwarzania, jak również stosowanych materiałów uzupełniających. Kryteria badawcze STANDARD 100 by OEKO-TEX są jednolite na całym świecie i aktualizowane przynajmniej raz do roku. Certyfikat potwierdza, że produkty są w pełni bezpieczne przy w bezpośrednim kontakcie ze skórą człowieka, posiadają pH zgodne z jej odczynem i są wolne od szkodliwych substancji mających negatywny wpływ na stan zdrowia. Katalog kryteriów składa się aż z kilkuset kontrolowanych substancji szkodliwych, m.in. pestycydów, metali ciężkich, barwników alergizujących, chlorofenoli, formaldehydu i wielu innych. Z tym certyfikatem masz pewność, że pościel jest bezpieczna dla zdrowia, odpowiednia dla alergików i delikatnej skóry dzieci.

 

Tapety – zarówno ich podkład oraz tusze użyte do druku, posiadają certyfikat Greenguard Gold. To jeden z najbardziej wiarygodnych i renomowanych międzynarodowych certyfikatów oceniających produkty pod kątem ich wpływu na jakość powietrza wewnątrz budynków. Zapewnia on, że dany produkt został przetestowany pod kątem ponad 10 000 substancji chemicznych i spełnia bardzo rygorystyczne normy w zakresie niskich emisji lotnych związków organicznych w pomieszczeniach wewnętrznych. Tym samym potwierdza, że produkt jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, także w warunkach o podwyższonych wymogach bezpieczeństwa takich jak ośrodki zdrowia i placówki edukacyjne, obiekty komercyjne typu hotele, czy domy opieki, gdzie aspekt czystego powietrza ma kluczowe znaczenie.

 

Certyfikat Greenguard jest również uznawany i akceptowany w programach zrównoważonego budownictwa oraz w kodeksach budowlanych na całym świecie. Potwierdza, że produkt ma ograniczony wpływ na środowisko w jakim się znajduje. Oznacza to m.in. to, że tapety z takim certyfikatem pozwalają ścianom oddychać, ponieważ są przepuszczalne dla powietrza i pary wodnej, co jest bardzo istotne dla zachowania komfortowej oraz bezpiecznej atmosfery w naszych domach.

 

Wszystkie oferowane przez nas tapety posiadają certyfikat Trudnopalności.

 

Tkaniny z których wykonana jest pościel oraz tapety posiadają oznaczenie CE. Potwierdza ono, że produkt spełnia wymagania dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej, dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl